Rozrywka

Spotkanie z jej rodzicami – jak się do tego przygotować?

Rodzice twojej dziewczyny chcą cię poznać? Zostałeś zaproszony na obiad lub kolację? Jak przygotować się do takiego spotkania? Jak się zachowywać? O czym należy pamiętać? Skorzystaj z poniższych wskazówek.

Będąc w związku od jakiegoś czasu w końcu przychodzi moment spotkania z rodzicami partnerki. Często wychodzi na to, że jest to bardziej stresująca sytuacja dla dziewczyny, która ma przedstawić swojego chłopaka rodzicom. Mężczyźni zazwyczaj lepiej radzą sobie w takich sytuacjach. Nie oznacza to jednak, że spotkanie odbywa się bez wcześniejszej tremy. Aby wypaść jak najlepiej należy odpowiednio się do tego przygotować. Musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które mogą mieć wpływ na spotkanie z rodzicami partnerki.

Z pewnością przed spotkaniem dowiedziałeś się już czegoś o rodzicach partnerki. Jeśli nie – porozmawiaj z nią i spróbuj wyciągnąć od niej jakieś informacje oraz wskazówki, w jaki sposób się zachować. Dowiedz się czym zajmują się rodzice oraz jakich tematów lepiej nie poruszać podczas spotkania. Dzięki takim informacjom unikniesz zadawania nietaktownych pytań. Nie zapominaj również o właściwym stroju oraz zachowaniu. Pierwsze wrażenie jest w końcu najważniejsze, a szczególnie jeśli jest to spotkanie – być może – z przyszłymi teściami.

Zachowanie oraz ubiór

Spotkanie z rodzicami partnerki przypomina trochę pierwszą randkę. Może brzmi to dziwnie, ale w rzeczywistości tak właśnie jest. Przed spotkaniem musimy odpowiednio się przygotować, aby zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie. Bardzo ważny jest tutaj wygląd, szczególnie jeśli rodzice dziewczyny zapraszają cię na obiad lub kolacje. Warto założyć elegancką koszulę, zadbać o świeży wygląd oraz zadbaną fryzurę. Dziewczyna z pewnością pomoże ci coś wybrać i zadecydować. Nie przesadzaj również z perfumami.

O tekstach na skuteczny podryw przeczytasz tutaj: http://www.uwodzenie.org/teksty-na-podryw-czy-moga-zadzialac/ – sprawdź!

Jeszcze ważniejsze jest zachowanie przy stole oraz wobec członków rodziny partnerki. Liczą się przede wszystkim dobre maniery, które zazwyczaj zostają wyniesione z domu. Niezbędna może się okazać również znajomość zasad savoir vivre. Błędem będzie mówienie z pełnymi ustami oraz rozpoczęcie jedzenia zanim wszyscy będą mieli podane jedzenie. Unikaj również korzystania z telefonu przy stole. Jeśli dzwoni ważny telefon – przeproś i oddal się na moment od stołu. Spróbuj również nie odmawiać potraw, które są oferowane.

Z czym przyjść na spotkaniem

Pamiętaj, że nie należy przychodzić na spotkanie z pustymi rękoma. Oczywiście nie każdy rodzic zwróci uwagę na to, czy będziesz coś ze sobą miał. Jednak niewielki prezent z pewnością poprawi twój wizerunek. Najlepiej postawić na kwiaty, które wręczyć matce dziewczyny. Mogą to być róże lub tulipany. Możesz również uzyskać informacje od partnerki jakie kwiaty wybrać. Oprócz kwiatów możesz zabrać ze sobą butelkę dobrego wina. Alkohol lepiej wręczyć ojcowi partnerki. Zrezygnuj jednak z kupowania czystej wódki. Zamiast alkoholu czy kwiatów możesz przynieść ze sobą jakieś ładnie zapakowane słodycze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *